Edukacja domowa

Organizujemy zajęcia dla dzieci i młodzieży, objętych edukacją domową. Obecnie jest to coraz bardziej popularny sposób zdobywania wiedzy. Polega on na zdawaniu w wybranej szkole egzaminów semestralnych, natomiast sam proces uczenia się odbywa się w domu lub właśnie u nas - w Fuksówce.

Oferta obejmuje:

  • pomoc rodzicom w wyborze szkoły i przeprowadzenia procedury przejścia dziecka na edukację domową,
  • układanie indywidualnego planu pracy ze wszystkich przedmiotów,
  • realizacja podstawy programowej, koniecznej do zdania egzaminu,
  • przeprowadzanie indywidualnych zajęć lekcyjnych,
  • ułożenie planu pracy w taki sposób, aby wzmacniać talenty, a jednoczesnie pracować nad zagadnieniami, sprawiającymi szczególną trudność,
  • kontakt z nauczycielami w szkole, w której uczeń zdaje egzaminy,
  • organizowanie zajęć, które zapewniają kontakt z innymi uczniami (warsztaty psychologiczne, wspólne wyjścia, zajęcia świetlicowe),
  • porady pedagogiczne i psychologiczne,
  • elastyczne godziny zajęć, by uczniowie mogli realizować swoje pasje sportowe czy podróżnicze,
  • przyjazna, domowa atmosfera zajęć.

Inne usługi Fuksówki

Świetlicówka

Pokonywanie szkolnych trudności

Prace domowe

Świetlicówka

Świetlicówka to czas i miejsce dla tych uczniów, którzy potrzebują odpoczynku i przerwy w wykonywanych zadaniach lub też czekają na rozpoczęcie zajęć. Można wtedy poleniuchować z kocem i poduszką, pooglądać tv, pójść na spacer, zajadać się pysznościami, pobawić się z Deco, zwyczajnie się ponudzić :) - wszystko to pod opieką i dozorem nauczyciela.

Pokonywanie trudności w szkole

Mamy świadomość różnorodności charakterów i postaw naszych uczniów. Wiemy, że dla wielu z nich szkoła to miejsce, gdzie na co dzień pokonuje się wiele przeszkód, a co za tym idzie – często są oni narażeni na stres i tremę. Dlatego w „Fuksówce” postanowiliśmy odrzucić to skojarzenie i uczynić z lekcji intelektualną przygodę, okazję do przyjemnych i rozwijających dyskusji. Jesteśmy gotowi wesprzeć każdego ucznia zarówno merytorycznie, jak i psychologicznie.

Współpracujemy z psychologami, których w razie potrzeby prosimy o pomoc. Poza tym praca z uczniem nie kończy się w „Fuksówce” w chwili, w której mija godzina lekcyjna. Angażujemy się w sprawy szkolne, nawiązujemy kontakt z pedagogami i wychowawcami.

Prace domowe

W związku z tym, że chcemy spełniać oczekiwania naszych klientów na każdym etapie nauki, proponujemy pomoc w wypełnianiu obowiązków szkolnych w zakresie poprawnego wykonania zadań domowych zleconych przez nauczycieli.
Pomożemy w ich zrozumieniu oraz realizacji, wskażemy podstawowe błędy popełniane przez uczniów oraz zachęcimy do dalszej samodzielnej pracy nad omawianym zagadnieniem.